Jim Morrison
"Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą."

Aktualności

PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. „ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU” W LEŚNICY ZAPRASZA DO ZŁOŻENIA OFERTY NA ZAKUP ARTYKUŁÓW BIUROWYCH

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY NA ZAKUP ARTYKUŁÓW BIUROWYCH - świetlica

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY NA ZAKUP ARTYKUŁÓW BIUROWYCH - gimnazjum

 

Uwaga zmiany w planie

Uwaga nastąpiły zmiany w planie klasy 1a, 2b, 2c, 3b i 3c - proszę sprawdzić

Plan lekcji

 

Przywozy i Odwozy uczniów w PG w Leśnicy

Pobierz tutaj

 

Zebranie Rady Rodziców

Uprzejmie informuję, że zebranie Rady Rodziców odbędzie się 1 września o godzinie 17.30 w pokoju nauczycielskim PG w Leśnicy. Spotkanie będzie dotyczyło wyboru dobrowolnego ubezpieczenia NNW uczniów. Mile widziani będą też pozostali Rodzice zainteresowani tematyką zebrania.

 

Rozpoczęcie Roku Szkonego 2015/2016 - UWAGA zmiana w godzinach odjazdu autobusów

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się o godzinie 1000

Przywozy uczniów  w dniu 1 września 2015 r.

Autobus I

Autobus II

Autobus III

8.55- Wyjazd z Leśnicy

9.05- Góra Św. Anny (8)

9.10- Wysoka (9)

9.20- Kadłubiec (3)

9.30- Dolna (11)

9.40- Poręba (4)

9.45-Leśnica PG


ŁĄCZNIE: 35

9.15- Wyjazd z
Zalesia
(skrzyżowanie)

9.20- Zalesie (14)

9.25- Lichynia (4)

9.45-Leśnica PG


ŁĄCZNIE: 28

8.55- Wyjazd z Leśnicy

9.00- Krasowa - Wsiadają
wszyscy uczniowie
(SP 11+8PG)

9.15- Łąki Kozielskie-
Wsiadają wszyscy
uczniowie
(18 SP+11PG)

9.30- Raszowa
Wysiadają dzieci do
SP Raszowa
(29) i
wsiadają uczniowie
do PG
(33)

9.40- Leśnica PG

ŁĄCZNIE: 52

Odwóz uczniów  PG Leśnica o godz. 11.45

  • kierunek Góra Św. Anny – p. Kopczyńska
  • kierunek Zalesie Śl. – p. Zagrol
  • kierunek Raszowa – p. Każmierczyk
 

UWAGA DOPALACZE !!!

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących kontaktu dzieci z substancjami psychoaktywnymi..

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W pierwszym półroczu 2015 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z substancjami psychoaktywnymi (www.800100100.pl).

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Festyn Rodzinny

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Zdzieszowice – Wrocław i Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle, których trasa będzie przebiegać przez obszar Gminy Leśnica.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Opolszczyzny oraz Górnego i Dolnego Śląska. Gminy, na terenie których zlokalizowany będzie gazociąg, uzyskają dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2%  wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Zdzieszowice – Wrocław i  Zdzieszowice –  Kędzierzyn-Koźle będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładce oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A. http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-wroclaw/, http://www.gaz-system.pl/nasze-inwestycje/krajowy-system-przesylowy/zdzieszowice-kedzierzyn-kozle/. Budowa ww. gazociągów wysokiego ciśnienia planowana jest także do współfinansowania przez Unię Europejską.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.


 

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
Strona 4 z 15